Достапни линкови

logo-print

Дачиќ очекува тежок состанок со Тачи


Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави дека вечерва го очекува тежок состанок со косовскиот премиер Хашим Тачи во Брисел. Тој додаде дека на состанокот нема да се зборува за граница со Косово. Дачиќ истакна дека Белград нема што да загуби со преговорите со Приштина, туку само може да спаси нешто. Во меѓувреме дел од Србите на северот на Косово блокираат еден од премините кон Србија, јавуваат српските медиуми.
XS
SM
MD
LG