Достапни линкови

logo-print

Вооружен напаѓач убил три лица во Истанбул


Вооружен маж отворил оган во продавница за облека во квартот Багџалар во Истанбул, по што се прострелал во главата, јавува турскиот телевизиски канал Си Ен Ен-Турк. При инцидентот загинале три лица а две други се ранети. Напаѓачот се наоѓа во тешка здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG