Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја бара од Северна Кореја да се откаже од плановите


Јужна Кореја побара денеска од Северна Кореја да се откаже од најавата за лансирање на ракета во средината на декември. Во соопштението од јужнокорејските власти е наведено дека меѓународната заедница и САД бараа од Северна Кореја да се откаже од плановите веднаш и да престане да се однесува провокативно.
XS
SM
MD
LG