Достапни линкови

logo-print

Москва со апел до Северна Кореа


Русија денеска побара од Северна Кореа да ја разгледа нејзината одлука во текот на месецов да лансира ракета со сателит за посматрање на Планетата. Во соопштението на руското министерство за надворешни работи се апелира до властите во Пјонгјанг да ја почитуваат резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации со која на Северна Кореа и се забранува да лансира ракети.
XS
SM
MD
LG