Достапни линкови

Рускиот претседател Владимир Путин би требало да допатува во посета на Турција денеска каде со тамошните лидери ќе разговара за конфликтот во Сирија, како и за руско/турската бизнис соработка. Путин ќе се сретне со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и ќе учествува на состанок на совет за соработка.
XS
SM
MD
LG