Достапни линкови

logo-print

Конференција на Меѓународната телекомуникациска унија


Дебатите за глобалното владеење преку интернет ќе доминираат на 12 дневната конференција на Меѓународната телекомуникациска унија која почнува денеска во Дубаи. Секретарот на Унијата Хамадун Тур изјави дека цел на средбата е составување на глобален телекомуникациски договор.
XS
SM
MD
LG