Достапни линкови

logo-print

Ослободени по 19 месеци заложништво


Сомалиските пирати денеска ослободилe јужнокорејци кои биле заложници 19 месеци. За нив пиратите барале откуп. Новинските агенции јавуваат дека киднапираните морнари биле во добра здравствена состојба.
Нивниот брод сомалиските пирати го нападнале во април минатата година и од сопственикот на бродот и министерството за надворешни работи во Сеул барале да се согласат а условите, без да соопштат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG