Достапни линкови

logo-print

Парламентарни избори во Кувајт


Парламентарни избори се одржуваат во Кувајт денеска во услови на тензии во заливската арапска држава. Подржувачите на опозицијата повикаа на бојкот, тврдејки дека со новите изборни правилници се фаворизираат про-владините кандидати. Околу 15.000 демонстранти одржаа протести во петокот, апелирајки до гласачите да не излегуваат на гласање.
XS
SM
MD
LG