Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца осомничени терористи во Флорида


Американските власти во Флорида го потврдија апсењето на двајца браќа од Пакистан обвинети за обид за употреба на оружје за масовно уништување на територијата на САД. Двајцата осомничени терористи биле идентификувани во петокот. Властите велат дека тие претходно се стекнале со право на американски државјанства. Надлежните информираат дека истрагата се уште е во тек.
XS
SM
MD
LG