Достапни линкови

logo-print

САД се противат на изградбата на нови еврејски населби на Западниот брег


од протестите на Палестинците

од протестите на Палестинците

Белата куќа го осуди контрапродуктивниот израелски план за изградба на нови еврејски населби источно од Ерусалим и на Западниот брег. Портпаролот на Советот за национална безбедност Томи Виетор рече дека се повторува долгорочното противење на изградбата на населбите. “Веруваме дека ваквите постапки се контрапродуктивни и ќе ги отежнат директните преговори” рече портпаролот.
XS
SM
MD
LG