Достапни линкови

logo-print

Воен удар нема да ја запре иранската нуклеарна програма


Иранскиот амбасадор во Меѓународната агенција за атомска енергија Азгар Солтанија денеска во Виена изјави дека Иран ќе ги обновел сите постројки за збогатување ураниум и доколку тие би биле уништени во евентуален напад. „Ниту воен удар нема да не спречи од нашата нуклеарна програма„ изјави тој по состанокот на Агенцијата, додавајќи дека Иран никогаш нема да се откаже од таа намера.
XS
SM
MD
LG