Достапни линкови

logo-print

Грците стравуваат за своите работни места


Околу 60 проценти од Грците стравуваат дека во следните 12 месеци ќе останат без работа, покажуваат анкетите. Вкупно 45,8 од Грците сметаат дека земјата на крајот ќе го напушти еврото и ќе излезе од еврозоната, додека 47,5 мислат дека ќе остане во зоната на заедничката европска валута.
XS
SM
MD
LG