Достапни линкови

logo-print

Обама вечераше со Ромни


Американскиот претседател Барак Обама организираше во Белата Куќа вечера со својот противкандидат Мит Ромни. Ромни престојуваше околу еден час во приватната трпезарија на Обама каде што двајцата разговараа за американското лидерство во светот и за важноста од задржувањето на таа лидерска позиција и во иднина. Ромни му го честиташе на Обама реизборот и двајцата се договорија дека ќе останат во контакт.
XS
SM
MD
LG