Достапни линкови

logo-print

Над 50 жртви при бомбашките напади во Дамаск


Бомбашки напади во Дамаск

Бомбашки напади во Дамаск

Сириски активисти и државните медиуми соопштија дека најмалку 50 лица загинале, а десетици биле повредени во последните два напади на автомобил бомби во периферијата на Дамаск. Државната агенција Сана јави дека одговорни за нападот биле „терористите“, кои се случиле во источниот реон Јармана.
Во изминатите неколку дена се водат жестоки борби во околината на Дамаск.
XS
SM
MD
LG