Достапни линкови

logo-print

Туркменистанскиот претседател во посета на Ерменија


Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов

Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов

Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов денеска ќе ја започне дводневната посета на Ерменија. Тој ќе се сретне со неговиот ерменски колега Серж Саркисјан, како и други владини лица.
Според агентата на средбите ќе стане збор за трговските врски и енергијата, а притоа ќе бидат потпишани и неколку договори.
XS
SM
MD
LG