Достапни линкови

logo-print

Над 18 илјади луѓе од Косово ќе присуствуваат на прославата во Албанија


Над 18 илјади граѓани од Косово во последниве 24 часа пристигнале во Албанија за денешната прослава на стогодишнината од независноста на Албанија, соопшти косовската полиција. Во продолежние на соопштението е наведено дека само во изминативе 4 часа, границата ја поминале речиси 8 илјади луѓе и дека од двете страни се организирани да ги пропуштаат граѓаните без големо задржување, односно дека тие чекаат од три до 5 минути на граничен премин со цел да не се создаваат големи редици.
XS
SM
MD
LG