Достапни линкови

logo-print

Уапсени мажи кои претепале девојче до смрт во Авганистан


Двајца мажи беа уапсени денеска во северна провинција на Авганистан Киндиз поради сомневање дека се поврзано со убиството на 14 годишно девојче кое било претепано до смрт. Локалните власти соопштија дека осомничените побарале дозвола од родителите на девојчето, еден од нив да се ожени со неа, но родителите ги одбиле. Минатиот месец беа уапсени 4 мажи за убиство на 20 годишна девојка. Полицијата соопштила дека меѓу осомничените е и сопругот на жртвата, а мотив за убиството било одбивањето на девојката да се проституира.
XS
SM
MD
LG