Достапни линкови

logo-print

Владиниот тим во потрага по инвеститори во Детроид


Илустрација

Илустрација

Владиниот тим, предводен од премиерот Никола Груевски, на првиот ден од економската презентација во САД, ги претстави предностите за инвестирање во Македонија пред 60-ина компании од автомобилската индустрија во Детроит. Првите луѓе на познати брендови од таа индустрија слушнаа и лични искуства од инвеститори што веќе работат на македонскиот пазар.
Следна дестинација на македонскиот владин тим во САД, е Хјустон, по што ќе следат и претставувања на деловната клима и предностите за инвестирање во Македонија во Лос Ангелес и во Сиетл.
XS
SM
MD
LG