Достапни линкови

logo-print

Три експлозии на бомби во Ирак


Најмалку 4 луѓе загинаа, а над 38 се ранети при последните бомбашки напади во северен Ирак. Властите соопштија дека експлодирале три автомобили во кои биле поставени бомби во областа Киркук каде што голем дека од населениото го сочинуваат Курди. Се уште никој не преземал одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG