Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници ја освоиле воената база близу Дамаск


Сириските бунтовници соопштија дека воспоставиле контрола врз хеликоптерска база на 15 километри источно од Дамаск по долговечерна битка. На видеото што е објавено на интернет страната Јутјуб се гледа како дел од бунтовниците со пушки ја обиколуваат базата. Автентичноста на видеото се уште не е потврдена. Сириската организација за заштита на човекови права со седиште во Лондон соопшти дека
При борбите во базата загинале 5 бунтовници.
XS
SM
MD
LG