Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во посета на Албанија


Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во посета на Албанија, каде што ќе се сретне со својот колега Сали Бериша.
За време на посетата ќе биде потпишан договор за отворање заеднички граничен премин Џепчиште – Требиште.
Македонија и Албанија ќе потпишат и договор за признавање на возачките дозволи во случај на престој на граѓаните од една во друга држава.
XS
SM
MD
LG