Достапни линкови

logo-print

Груевски утре во посета на Албанија


Премиерот Никола Груевски утре ќе отпатува за Тирана каде со албанскиот премиер Сали Бериша ќе потпише неколку билатерални договори за соработка. Како што јавуват албанските медиуми, посетата доаѓа во пресрет на одбележувањето на 100 годишнината од независноста на Албанија. Владиниот портпарол Александар Георгиев вчера изјави дека на средбата ќе бидат потпишани договори за отварање на нов заеднички граничен премин и признавање на возачките дозволи во случај на престој на граѓаните од една во друга држава.
XS
SM
MD
LG