Достапни линкови

logo-print

Напад на бомбаш самоубиец во Пакистан


Најмалку 13 лица загинаа во напад на бомбаш самоубиец во градот каде се наоѓа штабот на пакистанската војска. Експлозијата се случила во близина на џамија во Равалпинди, во близина на главниот град на земјата Исламбад. За сега никој нема превземено одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG