Достапни линкови

logo-print

Осми ден протести во Јордан


Осми ден се протестира во Јордан порани незадоволство од владината одлука за кратење на субвенциите за гориво. Демонстрантите се собираат во неколку населени места вклучувајки го и главниот град Аман. Во првите денови од протестите беа упасени околу 200 лица, 70 беа повредени а едно лице загина.
XS
SM
MD
LG