Достапни линкови

logo-print

Општините во Грција блокирани до крајот на неделата


Општинските работници во Грција, кои се незадоволни од новите мерки за штедење ги продолжуваат протестите. Тие денеска нема да работат од 11 до 19 часот, а потоа ќе учествуваат на митинг и протестна прошетка. За утре пак, е најавен 24-часовен штрајк. Според податоци на незадоволните општинари, вчера над две третини од 325-те општини во земјата биле затворени.
XS
SM
MD
LG