Достапни линкови

logo-print

Вработените во Амнести на штрајк


Неколку стотици вработени во Амнести Интенешнл денеска излегоа на штрајк во Лондон поради најавените рестриктивни мерки за штедење кои може да резултираат со отпуштање на 500 вработени. Ова е втор штрајк на вработените во изминативе два месеца во организацијата. Програмскиот директор на Амнести Интернешнл за САД Сузан Ли минатата недела си даде оставка поради неуспехот на менаџментот да ги исполни обврските, односно да го третира персоналот чесно, фер и со почит.
XS
SM
MD
LG