Достапни линкови

logo-print

Британија ја призна сириската обединета опозиција


Велика Британија денеска официјално ја призна сириската опозициска коалиција како легитимен претставник на сирискиот народ.Ова денеска го изјвави шефот на британската дипломатија Вилијам Хејг пред Парламентот. Коалицијата е формирана во Катар во обид да го обезбедат странска помош за симнување од власта на сирискиот претседател Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG