Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат напорите за прекин на огнот во појасот Газа


Израелски тенкови на границата на појасот Газа

Израелски тенкови на границата на појасот Газа

Напорите за прекин на огнот меѓу израелските сили и милитантите во појасот Газа продолжуваат и натаму. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун денеска ќе разговара со египетскиот претседател Мухамед Морси во Каиро.
Египет се обидува да стави крај на насилството, при кое во изминатите шест дена загинаа 100 Палестинци и тројца Израелци.
XS
SM
MD
LG