Достапни линкови

logo-print

ОН бара помош за жртвите од поплавите во Пакистан


ОН побараа од донаторите да обезбедат 79 милиони долари за спас на Пакистанците кои се погодени од монсунските поплави. Според нив, има недостаток на пари во фондовите, а парите се итно потребни. На организацијата досега и било ветено дека ќе добие 52 милиони долари.
Според пакистанските власти оваа година од монсунските поплави загинале околу 480 лица.
XS
SM
MD
LG