Достапни линкови

logo-print

Најмалку 14 луѓе загинале во човечко стампедо во Индија


Најмалку 14 луѓе загинале денеска во човечко стампедо во Индија кое настанало за време на религиски фестивал во Бихар. Полицијата соопшти дека се случило кога стотици Хинду обожаватели се собрале на молитва и дека искра предизвика од електричен спој предизвила паника. Во соопштението е наведено дека меѓу загинатите се 6 деца а најмалку 20 луѓе се поврдени.
XS
SM
MD
LG