Достапни линкови

logo-print

Петреус сведочи во Конгресот за нападот во Бенгази


Бившиот шеф на ЦИА Дејвид Петреус денеска ќе сведочи во Конгресот за нападот врз конзулатот на САД во Бенгази при што загина американскиот амбасадор и 4 американци.
Петреус, зад затворени врати, сведочи пред Комисиите на Конгресот и Сенатот кои ги истражуваат настаните од 11 септември 2012 година.
Вчера конгресмените разговараа со врвни разузнувачи и гледаа видео со сцените од настанот во Бенгази. Инаку Петреус минатата недела призна вон брачната афера и поднесе оставка на функцијата шеф на ЦИА.
XS
SM
MD
LG