Достапни линкови

logo-print

Во Јордан протести против кралот Абдула Втори


Аман

Аман

Повеќе илјади јорданци веќе неколку дена протестираат поради покачување на цените на горивото при што бараат и соборување на кралот Абдула Втори. Специјалните полициски сили денеска ги спречиле демонстрантите да се упатат кон кралската палата во Аман. Денешните демонстрации, како што јавуваат новинските агенции, биле предводени од секуларното младинско движење Хирак.
XS
SM
MD
LG