Достапни линкови

logo-print

Шведска ќе врати илјада албанци во Албанија


Шведскиот амбасадор во Албанија Патрик Свенсон изјави дека во последниот месец видно е зголемен бројот на баратели на азил од Албанија во Шведска.
Моментно, според него, идентификувани се околу илјада албански државјани, баратели на азил, кои ќе бидат вратени назад, јави МИА од Тирана.
XS
SM
MD
LG