Достапни линкови

logo-print

Турција очекува САД да го предупреди Израел


Турскиот претседател Абдулах Ѓул денеска во Анкара изјави дека нападите на Израел врз Појасот Газа може набрзо да се влоши но како што вели, сите очекуваат САД да го предупреди Израел за последиците. Ѓул истакна дека се надева оти ситуацијата нема да отвори нов проблем имајќи ја на ум крецката природа на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG