Достапни линкови

logo-print

Турција ја призна обединетата сириска опозиција


Турција денеска ја призна обединетата сириска опозиција за легитимен претставник на сирискиот народ, изјави турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу. Toj ја повика меѓународната заедница и Организацијата исламска конференција да го направат истото.
XS
SM
MD
LG