Достапни линкови

logo-print

Путин смени уште двајца заменици министри за одбрана


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин денеска разреши уште двајца заменици министри за одбрана. До ова дојде откако тој пред една недела го разреши министерот Анатолиј Сердјук поради негова вмешаност во корупциски скандал со продажба на воен имот. На местото на Сердјук беше наименуван Сергеј Шојгу.
XS
SM
MD
LG