Достапни линкови

logo-print

Турски воен авион во грчки воздушен простор


Турски воен авион вчера прелетал преку грчкиот остров Лезбос со што го нарушил воздушниот простор на Грција, соопшти Генералштабот на грчката армија. Се прецизира дека турскиот авион во грчкиот воздушен простор летал шест минути и бил пресретнат од грчки воени авиони. Ова е третпат годинава турски воен авион да го нарушува грчкиот воздушен простор.
XS
SM
MD
LG