Достапни линкови

logo-print

Арифи на средба со емирот на Катар


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи при нејзината посета на Катар се сретна со емирот на Катар, шеик Хамид Бин Калифа Ал Тани. Секретаријатот соопшти дека при средбата тие разговарале за зајакнување на билатералната соработка во сферата на образованието, економијата и културата. Во продолжение на соопштението е наведено дека Катар ќе поддржи неколку проекти во Македонија.
XS
SM
MD
LG