Достапни линкови

logo-print

Енергетска неефикасност на компаниите


Дел од фирмите не можат да обезбедат информации за тоа колку проценти од приходите им отпаѓаат на трошоци за енергија. Граѓаните, ем не се информирани, ем немаат пари. А колку пак трошоци има за енергија за објектите од проектот Скопје 2014-та, никој не знае.

XS
SM
MD
LG