Достапни линкови

logo-print

Авганистански мировен совет на средба со пакистанскиот претседател


Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари

Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари

Членови на авганистанскиот мировен совет денеска ќе се сретнат со пакистанскиот претседател Асиф Али Задари и со претставници на војската. Делегацијата е на дводневна посета на Пакистан на разговори за процесот на помирување во Авганистан.
Делегацијата се очекува да му даде и насоки на Пакистан како може со своето влијание да му помогне на Авганистан да стави крај на војната со Талибанците.
XS
SM
MD
LG