Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на Австралија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Австралија на разговори за продлабочување на воените врски меѓу двете земји.
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета исто така ќе учествува во средбите со министерот за одбрана Стивен Смит и министерот за надворешни работи Боб Кар.
Американскиот претседател Барак Обама пред една година ја посети Австралија за да соопшти дека 2500 маринци ќе земат учество во заедничките тренинзи во градот Дарвин.
XS
SM
MD
LG