Достапни линкови

logo-print

Пакистан го обвинува Авганистан за убиство на цивили


Пакистанските власти ги обвинија авганистанските сили за убиството на најмалку четири цивили во прекуграничен бомбашки напад. Според нив, нападот се случил во селото Неизнари во покарината Вазиристан.
Пакистанските власти го осудија нападот и соопштија дека тој бил непотребен и бескорисен.
XS
SM
MD
LG