Достапни линкови

logo-print

Лекарите со предупредување за штрајкот до Тодоров


Независниот лекарски синдкат на Клиничкиот центар денеска го предупредија министерот за здравство Никола Тодоров дека доколку бидат изложени на пристоци, казни или какови било штетни последици поради штрајкот, ќе ја прекинат работата за време на штрајкот и ќе го прекинат работниот процес. Лекарите посочија дека за време на штрајкот нема да дозволат пациентите да бидат оштетени. Лекарскиот штрајк е најавен за в среда а ќе престане кога ќе се изнајде заедничко прифатливо решение.
XS
SM
MD
LG