Достапни линкови

logo-print

Авганистанска делегација во посета на Пакистан


Претседателот на Високиот мировен совет Салахудин Рабани

Претседателот на Високиот мировен совет Салахудин Рабани

Авганистанската мировна делегација ќе пристигне денеска во пакистанскиот главен град Исмалабад за да ги возобноват разговорите околу процесот на помирување. Претседателот на Високиот мировен совет Салахудин Рабани при неговата тридневна посета ќе се сретне со високи палестински функционери. Мировниот процес во Авганистан главно ќе зависи од можните разговори меѓу авганистанската влада и лидерите на талибанските бунтовници кои се стационирано во Пакистан.
XS
SM
MD
LG