Достапни линкови

logo-print

Русија со ладна реакција за обединетата сириска опозиција


Обединетата сириска опозиција

Обединетата сириска опозиција

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека новиот сириски блок треба да води преговори за изнаоѓање решение за конфликот и му порача на Националниот Совет да не дозволи мешање од надвор во нивните работи. Додека формирањето на новиот опозициски блок наиде на ладна реакција од Русија, Вашингтон го поздрави обединувањето на сиријската опозиција за што вчера во Доха, Катар беше постигната согласност меѓу поделените групи кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG