Достапни линкови

logo-print

Вашингтон ја поздрави обединетата сиријска опозиција


Марк Тонер

Марк Тонер

Официјален Вашингтон го поздрави обединувањето на сиријската опозиција за што вчера во Доха, Катар беше постигната согласност меѓу поделените групи кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад. Претставникот на Стејт департментот Марк Тонер додаде дека Вашингтон е подготвен да работи со новиот Сиријска национална опозициска коалиција или Револуционерни сили.
XS
SM
MD
LG