Достапни линкови

logo-print

Експлозија во близина на Митровица


Во близина на една зграда во околината на Митровица синоќа била фрлена експлозивна направа. Српската агенција Бета јавува дека немало повредени, но оти биле искршени прозорците на зградата и оштетени неколку автомобили. Припадници на косовската полиција извршиле увид на местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG