Достапни линкови

logo-print

Протести пред грчкото Собрание


Стотици луѓе се собраа на протести денеска пред парламентот во Атина каде што пратениците ќе гласаат за буџетот за 2013 година. Во новиот буџет се предвидени намалени пензии и плати во согласност со мерките за штедење за Грција да може да ја добие следната транша од меѓународната помош. Гласањето за предлог буџетот ќе биде вечерва на полноќ по целодневна дискусија за истиот.
XS
SM
MD
LG