Достапни линкови

logo-print

Тодоров вели дека огласот не дискриминира


На огласот на министерот Тодоров за советнички места во кабинетот се пријавиле уште двајца кандидати со коефициент над 140, изјави тој денеска. „Далеку е од смешно, ова е доказ дека Македонија има висок интелектуален потенцијал што треба да се искористи“, изјави Тодоров по Првата конференција за развој на здравствениот туризам што се одржа на Скопскиот саем.
XS
SM
MD
LG