Достапни линкови

logo-print

Пораст на бројот на бегалци од Сирија


Во текот на изминатите 24 часа од Сирија побегнале над 11 илјади луѓе, соопшти агенцијата на Обединетите нации за бегалци, оценувајќи дека станува збор за необично голем пораст на бегалци. Најмногу од нив, 9 илјади, пребегале во Турција. Новинската агенција Анадолија претходно објави дека група сиријски војници, меѓу нив и двајца генерали, денеска побарале засолниште во Турција.
XS
SM
MD
LG